Otwarcie kursu, omówienie zasad pracy na preparatach
Applied surgical anatomy of paranasal sinuses and anterior skull Base/Anatomia stosowana zatok przynosowych i przedniego dołu czaszki. Demonstracja preparatów utrwalonych w formalinie - video
prof. Ronald L. A. W. Bleys
Anatomia chirurgiczna oraz tomografia komputerowa zatok przynosowych
dr hab. n. med. Mariola Popko-Zagor
Warsztaty praktyczne cz. I
endoskopowa chirurgia zatok przynosowych (uncinectomy, middle meatal antrostomy, etmoidectomy, sphenoid sinusotomy); kantotomia boczna; zaopatrzenie krwawienia z tętnicy klinowo-podniebiennej oraz sitowej przedniej; endoskopowa dekompresja oczodołu; zaopatrzenie płynotoku
Operacje zatok czołowych
dr hab. n. med. Mariola Popko-Zagor
Warsztaty praktyczne cz. II
Draf III
Podsumowanie, rozdanie certyfikatów i zakończenie kursu
prof. Ronald L.A.W. Bleys
laryngologia
Otrzymał stopień MD w 1986 r. na Uniwersytecie w Utrechcie. Pracuje jako anato...
Czytaj wiecej
Otrzymał stopień MD w 1986 r. na Uniwersytecie w Utrechcie. Pracuje jako anatom na wydziale medycznym Uniwersytetu w Utrechcie (obecnie: Uniwersyteckie Centrum Medyczne w Utrechcie) od 1987 r. W 1995 r. Stopień PhD uzyskał na podstawie pracy „Innervation of the basal cerebral arteries: pathways and densities”. Część tych badań została przeprowadzona na wydziale anatomii Royal Free Hospital School of Medicine w Londynie. W 1999 roku został zarejestrowany jako medyczny badacz morfologiczny przez Fundację Badań Biomedycznych (SMBWO). Został kierownikiem Wydziału Anatomii w 2000 roku i profesorem zwyczajnym Klinicznej Anatomii w 2012 roku.
Jego ostatnie prace badawcze koncentrują się na interakcjach między układem naczyniowym a autonomicznym układem nerwowym. Dokładniej, bada on rolę autonomicznego układu nerwowego w regulacji reakcji zapalnych. Ponadto, we współpracy z klinicystami, szczególnie z dziedziny chirurgii, uczestniczył w klinicznych projektach badań anatomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii raka przełyku.
Jest wszechstronnym anatomem z ogromnym doświadczeniem pedagogicznym, w tym szkoleniem lekarzy i specjalistów. Jego wydział stał się ośrodkiem referencyjnym dla podyplomowych treningów anatomicznych w Holandii. Jego specjalnością jest obszar głowy i szyi. Zajmuje się także innowacjami w medycynie, jednym z nich jest opracowanie i wdrożenie wirtualnych modeli anatomicznych 3D.
Otrzymał nagrodę dla wybitnego nauczyciela Uniwersytetu w Utrechcie w 2013 r. oraz tytuł doktora honoris causa w Tbilisi State Medical University w Gruzji w 2015 r.
dr hab. n. med. Mariola Zagor
laryngologia
Specjalista otorynolaryngolog, pracownik Kliniki Otorynolaryngologii, Wydziału...
Czytaj wiecej
Specjalista otorynolaryngolog, pracownik Kliniki Otorynolaryngologii, Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Program specjalizacyjny odbywała w Klinice Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Klinice Laryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego za cykl publikacji ,,Nowe koncepcje w patomechanizmie i diagnostyce przewlekłego zapalenia zatok przynosowych”.
Zajmuje się endoskopową chirurgią zatok przynosowych i rynoplastykami. Prowadzi badania nad podłożem immunologicznym i genetycznym schorzeń zatok przynosowych oraz funkcjonalną anatomią nosa zewnętrznego, czego potwierdzeniem są liczne publikacje naukowe.
Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego (ERS - European Rhinologic Society). Odbyła liczne kursy i chirurgiczne staże zagraniczne (Holandia, Niemcy, Dania, USA) w zakresie endoskopowej chirurgii zatok przynosowych oraz rynochirurgii. Współpracuje naukowo z: Department of Molecular and Translational Oncology Maria Sklodowska-Curie-Institute Oncology Center, Warsaw, Poland; University Medical Centre Utrecht, Utrecht, The Netherlands; American Medical Holdings Inc., Staten Island, New York USA; School of Pharmacy and Health Professions, Creighton University, Omaha, Nebraska USA.
Opłata za uczestnictwo: 5200 zł.
Przy jednym preparacie pracuje 2 uczestników.
Numer usługi w BUR: 2024/05/21/28116/2157117
Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych do 80% kosztu uczestnictwa, w zależności od województwa. Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do pobrania instrukcji opisującej krok po kroku jak ubiegać się o dofinansowanie.
Dofinansowanie, składanie wniosków*: Informacje: dofinansowania@medicalsynergies.pl tel. 888 818 480
*usługa płatna, świadczona przez zewnętrzną firmę
POBIERZ INSTRUKCJĘ
Zasady rezygnacji ze szkolenia:
Informację o rezygnacji z uczestnictwa w kursie należy przekazać mailowo na adres biuro@warsawlab.pl.
W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu:
- do 30 dni przed terminem szkolenia - Organizator zwraca 100% wniesionej opłaty za kurs,
- poniżej 30 dni, ale nie później niż 14 dni do terminu szkolenia - Organizator zwraca 50% wniesionej opłaty za kurs,
- poniżej 14 dni przed terminem szkolenia - Uczestnikowi nie przysługuje zwrot wniesionej opłaty.
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji: Aleksandra Cichowska, tel. 789 289 226
Informacje odnośnie dofinansowań unijnych: biuro@warsawlab.pl
ul. Prosta 2, 05-110 Jabłonna k/Warszawy