Szkolenia z medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe szkolenia praktyczne dedykowane medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, które prowadzą znani specjaliści i praktycy w wybranych dziedzinach. Oferujemy kursy z praktycznej anatomii twarzy, zakresu okuloplastyki i chirurgii nosa zewnętrznego.

Wyjątkowość naszych kursów, na tle szerokiej oferty edukacyjnej dla lekarzy medycyny estetycznej, polega na rozbudowanej i najbardziej zaawansowanej części praktycznej, która prowadzona jest na preparatach anatomicznych nieutrwalonych głów ludzkich.

Szkolenia medycyna estetyczna 3
Szkolenia medycyna estetyczna 4
Szkolenia medycyna estetyczna 5
Szkolenia medycyna estetyczna 6
Szkolenia medycyna estetyczna 7
Szkolenia medycyna estetyczna 8
Szkolenia medycyna estetyczna 9
Szkolenia medycyna estetyczna 10
Szkolenia medycyna estetyczna 11
Szkolenia medycyna estetyczna 12
WARSAW LAB 1
WARSAW LAB 2
WARSAW LAB 3
PHOTO-2021-09-15-12-21-35
0B6A4206
0B6A4204
134A7990-HDR
IMG_9581
sala konferencyjna z obrazami
PHOTO-2021-09-15-12-21-38
previous arrow
next arrow
WARSAW LAB 1
WARSAW LAB 2
WARSAW LAB 3
PHOTO-2021-09-15-12-21-35
0B6A4206
0B6A4204
134A7990-HDR
IMG_9581
sala konferencyjna z obrazami
PHOTO-2021-09-15-12-21-38
previous arrow
next arrow

 

Ludzkie preparaty nieutrwalone (tzw. cadavery) są najbardziej zaawansowaną formą edukacji medycznej. Poza brakiem ukrwienia preparat jest niemal identyczny z żywą tkanką pacjenta. Każdy lekarz ma możliwość nie tylko rewizji swojej wiedzy anatomicznej, ale może wielokrotnie przećwiczyć wybraną technikę operacyjną unikając ogromnego stresu i poczucia odpowiedzialności, które towarzyszą zabiegom wykonywanym samodzielnie po raz pierwszy na żywym pacjencie.

Uczestnicy kursów pracują w warunkach sali operacyjnej na preparatach głów ludzkich przebadanych pod kątem HIV, HBV, HCV i Syphilis. W zależności od programu kursu preparaty głów mają wykonane CBCT w celu omówienia anatomii i planowania operacyjnego.

Szkolenia składają się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, a przy każdym preparacie głowy ludzkiej pracuje dwóch lekarzy. Jest to dla Państwa unikatowa okazja, aby zdobyć, bądź utrwalić wiedzę dotyczącą poszczególnych dziedzin medycyny estetycznej oraz zweryfikować dotychczasowe techniki chirurgiczne.

Szkolenie „Praktyczna anatomia twarzy dla lekarzy medycyny estetycznej” obejmuje zagadnienia związane z procesami starzenia się tkanek miękkich twarzy, podstawy technik iniekcyjnych, szczegółowe omówienie anatomicznych uwarunkowań powikłań; prezentację i omawianie wybranych przypadków oraz indywidualne, samodzielne ćwiczenia z preparowania wybranych struktur.

Zakres kursu z okuloplastyki obejmuje wprowadzenie teoretyczne, prezentację wybranych przypadków klinicznych oraz warsztaty praktyczne dotyczące drobnych zabiegów na aparacie ochronnym oka (gradówka, kępki, cysty), blefaroplastykę powiek górnych oraz dolnych, a także zaznajomienie się z podstawami badania okuloplastycznego. Kurs chirurgii nosa, który jest tematem interdyscyplinarnym i stanowi przedmiot zainteresowań laryngologów, chirurgów szczękowo-twarzowych oraz chirurgów plastycznych stwarza Państwu możliwość samodzielnego wykonania operacji przegrody nosa, septoplastyki, rynoplastyki zamkniętej i otwartej, osteotomii, operacji zastawki nosa oraz przeszczepów.

WARSAW LAB Instytut Medycyny Praktycznej jest upoważniony do przyznawania punktów edukacyjnych.

Podstawy chirurgii onkoplastycznej i rekonstrukcyjnej piersi 2
Booked Event!
Chirurgia Ogólna i OnkologicznaMedycyna Estetyczna i Chirurgia Plastyczna

Podstawy chirurgii onkoplastycznej i rekonstrukcyjnej piersi